Moskva 9. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Iliya Pitalev)
 
Ukrajinský generál blafuje, keď hovorí o možnostiach Kyjeva na vytvorenie jadrovej zbrane, pretože štát stratil intelektuálne možnosti, ktoré získali zo Sovietskeho zväzu, oznámil Sputniku v nedeľu člen výboru Rady federácie pre obranu a bezpečnosť Franc Klincevič.

Ilustračné foto

Zástupca misie Ukrajiny pri NATO, generálmajor Peter Garaščuk v prenose televíznej stanice Obozrevatel oznámil, že Ukrajina disponuje všetku kapacitou na vytvorenie vlastnej jadrovej zbrane.
“Myslím, že ukrajinský generál blafuje. Jeho štát už stihol vykšeftovat intelektuálne možnosti, ktoré získal zo Sovietskeho zväzu. A na financovanie a organizáciu týchto aktivít môže po Majdane úplne zabudnúť, “poznamenal senátor.
Tiež pripomenul, že základný potenciál potrebný pre vytvorenie jadrovej zbrane sa v sovietskej dobe nachádzal na území Ruskej sovietskej federatívnej socialistickej republiky. Takže Ukrajina bude musieť začať prakticky od nuly.
“Ale ak aspoň na minútu pripustíme, že slová generála obsahujú aspoň nejaký diel pravdy, tak rovnako zámer Ukrajiny na vytvorenie vlastnej jadrovej zbrane nemá žiadnu šancu na úspech,” uviedol poslanec.
Navyše podľa Klinceviča dnes v modernom svete doslova všetci dobre chápu, že problémy vytvárané Severnou Kóreou sú úplne mizivé v porovnaní s nebezpečenstvom, ktoré by vyvolalo vlastníctvo jadrovej zbrane Kyjevom.
Nedávno zástupca ukrajinskej misie v NATO Petr Garaščuk vyhlásil, že Ukrajina má možnosti na vytvorenie vlastných jadrových zbraní. Podľa generála Kyjev dokáže vytvoriť nielen atómovú bombu, ale aj plnohodnotné jadrové hlavice pre tieto rakety.
 
 
Príspevok V Rade federácie RF spochybnili schopnosti Ukrajiny na vytvorenie jadrovej zbrane zobrazený najskôr Hlavné správy.