Kyjev 23. decembra 2018 (HSP/Foto:screenshot YouTube)
 
Portál topcor informuje o raste napätia na východe Ukrajiny, kde sa ukrajinské jednotky na Porošenkov príkaz pripravujú k ofenzíve

Ilustračné foto

Prezidentské voľby na Ukrajine sa blížia, Kyjev hrozí ofenzívou a keďže sú militaristicky naladení aj Američania a Briti, pravdepodobnosť konfliktu na Ukrajine je značne vysoká.
Ak Ukrajinci zaútočia na Doneck a Luhansk, podobne ako v prípade gruzínskeho útoku na Abcházsko, Rusko prikročí ku krokom “prinútenia Ukrajiny k mieru” a ku “konečnému riešeniu banderovskej otázky”. Pravdepodobnosť takéhoto scenára je veľmi vysoká. Podľa odborníkov ruská armáda a jej možnosti natoľko prevyšujú možnosti Ukrajiny, že prípadný konflikt sa môže skončiť veľmi rýchlo a mohli by sme sa stať svedkami aj “Porošenkovho žutia kravaty”.
Rusko by však muselo reagovať podľa premysleného scenára. Napriek tomu, že je ruská prevaha vo vzduchu vysoká, Ukrajinci majú k dispozícii stále dostatok síce starších, no stále nebezpečných S-300 (ukrajinské S-300 majú nižšiu kvalitu ako S-300 dodané Sýrii). Ruskí piloti však majú dostatok bojových skúseností zo Sýrie, modernejšiu techniku ako Ukrajinci a budú podporovať bojové jednotky Donecka a Luhanska proti ukrajinskej agresii.
Do bojov zasiahnu ruskí piloti až po tom, ako ruské rakety zničia ukrajinské batérie PVO, či už S-300, alebo Buk-1M, ako aj ukrajinské S-200. Vybrané strategické ukrajinské ciele (systémy PVO, letiská, železničné uzly, mosty, miesta sústreďovania ukrajinských jednotiek) môžu ničiť moderné ruské rakety Kaliber, Točka-U, Iskander-M. Okrem pozemných jednotiek môže zasahovať aj Čiernomorská flotila. Nasledovať môžu akcie rádieoektronického boja, útoky ruských dronov, prípadne diverzných jednotiek. Až potom nastúpi ruské letectvo a následne ruské pozemné sily.
Ruské letectvo bude likvidovať ukrajinské bunkre a veliteľské centrá (Su-34), ruské Su-25M3 zlikvidujú ukrajinské delostrelecké pozície. Ruské bombardéry budú kryť stíhačky Mig-29SMT, Mig-31BM, Su-35S a Su-30SM. Zasahovať ukrajinské ciele bude aj ruské delostrelectvo, moderné húfnice 2S35 Koalícia-SB, 2S17 Msta-S, alebo ťažké mínomety 2S4 Tulipan.
Ak sa situácia úspešne vyvinie, na porážku demoralizovaných ukrajinských jednotiek bude následne postačovať pozemná ofenzíva ozbrojených jednotiek Donecka a Luhanska.
Portál newinform prináša informácie o situácii na frontovej línii na Donbase. Podľa člena donbaských jednotiek s prezývkou “Tlstý” situácia na frontovej línii je stabilne napätá. Podľa jeho slov Ukrajinci pripravujú útok s použitím chemických zbraní, z tohto útoku obvinia podľa sýrskeho vzoru ozbrojené sily Donecka a Luhanska.
Rukopis chemického útoku podľa donbaského obrancu pochádza z dielne Američanov a Britov, ktorí s podobnými klamstvami majú bohaté skúsenosti v Sýrii. Podľa “Tlstého” sú Ukrajinci v strese pred pripravovanou ofenzívou, čo sa prejavuje vo zvýšenej nervozite a nutkaní útočiť na pozície doneckých a luhanských síl pomocou mínometov, delostreleckých systémov, frontovú líniu ostreľujú aj z ťažkých guľometov. To že donecké a luhanské jednotky neodpovedajú, vyvoláva u Ukrajincov nutkanie intenzitu ostreľovania zvyšovať.
Donecké a luhanské ozbrojené sily sú v stave plnej bojovej pohotovosti a majú dostatok možností zastaviť prípadný ukrajinský útok. Porošenko potrebuje zvyšovať svoj rating a zlepšiť svoje politické pozície na Ukrajine, kvôli tomu nebude váhať obetovať životy ukrajinských vojakov, Doneck a Luhansk však odmietajú prípadnú ukrajinskú okupáciu.
Video si môžete pozrieť tu

 
 
Príspevok V prípade ukrajinského útoku na Doneck môže zasiahnuť ruská armáda zobrazený najskôr Hlavné správy.