Teplice 10. augusta 2018 (HSP/Foto:Facebook)
 
Policajný vyšetrovateľ v Tepliciach obvinil z prečinu výtržníctva a násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi 26-ročnú ženu. O prípade násilností skupiny Rómskych návštevníkov kúpaliska v českom meste Dubí sme informovali vo štvrtok (viac v článku).

Na snímke zmlátedný mladík David, ktoré na kúpalisku napadla skupina Rómov.

Obvinená žena mala podľa polície v utorok 7. augusta okolo 16.20 na mestskom kúpalisku v obci Dubí po predchádzajúcej slovnej výmene s mladou ženou kvôli správaniu dieťaťa v bazéniku bezdôvodne zaútočiť na túto ženu, ktorej mala nadávať a potom napadnúť aj fyzicky. Opakovane ju udierala a ťahala za vlasy.
Napadnutej ženy sa zastal mladý muž, ktorý následne čelil útokom skupiny osôb a ranu inkasoval aj od obvinenej. Tepličanka je stíhaná na slobode a za tento skutok jej hrozí až trojročný trest odňatia slobody.
Prípadom napadnutia ženy a mladého muža sa kriminalisti naďalej zaoberajú a zisťujú mieru zavinenia konkrétnych osôb.
Zmlátený David skončil s mnohnásobnými poraneniami a jeho rekonvalescencia bude trvať minimálne mesiac. Rodina je z celej záležitosti úplne otrasená, najviac otec mladíka, ktorý bol na kúpalisku s ním, ale než synovi stačil pribehnúť na pomoc, útok skončil. Zbitý mladík sa chce stretnúť so všetkými, ktorí mu pomohli, aby im osobne poďakoval.
Jeden zo svedkov incidentu na sociálnej sieti popísal: “Bežím tam a kričím, nech ho nechajú, a snažím sa ho vytiahnuť spod nich. Zrazu už okolo seba vidím plavčíka a pár ďalších takzvane bielych chlapov. Rómovia prestávajú mladého muža mlátiť a väčšina niekam zmizne. Vidím toho chlapca, ako je zakrvavený a bez zubov, ale žije. Bazénik je plný jeho krvi. ” Povedal svedok.
 
Príspevok V prípade surovej bitky na kúpalisku padlo prvé obvinenie: Česká polícia obvinila Rómku, ktorá začala krvavú bitku po tom, čo iná žena upozornila jej syna, aby netopil jej dieťa. Miera zavinenia ďalších osôb sa zisťuje zobrazený najskôr Hlavné správy.