Krakovec, Poľsko, Ukrajina, 10. septembra 2017 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)

Už od včerajšieho dňa je na hraničnom prechode Krakovec rušno. Prišli sem priaznivci aj odporcovia Michaila Saakašviliho, polícia, kukláči a jednoducho zvedaví občania. Všetci čakajú na príchod exprezidenta a exgubernátora…
Na snímke Michail Saakašvili

Ukrajinské média uviedli, že pred pár dňami sa Michail Saakašvili stretol v Ženeve s miliardárom a tiež exgubernátorom Dnepropetrovskej oblasti Igorom Kolomojským. Hovorili o spolupráci. Taktiež v tom čase v Ženeve „zhodou náhod“ bol aj ukrajinský poslanec, majiteľ televíznej spoločnosti NewsOne Jevgenij Murajev. Mimochodom práve televízna spoločnosť NewsOne včera a dnes poskytuje priame reportáže z hraničného prechodu Krakovec a okolia a mapuje celú situáciu ohľadom stretnutia Michaila Saakašviliho na ukrajinskej hranice.
Situáciu spolu s touto ukrajinskou televíziou budeme sledovať aj my a v priebehu dňa prezentovať našim čitateľom najnovšie informácie, celé dianie na poľsko-ukrajinskej hranici. Pripomenieme, že v týchto chvíľach sa Michail Saakašvili zúčastňuje na tlačovej konferencii v Poľsku a potom sa presunie ku hraničnému prechodu. Podľa jeho vyhlásení, na hraničnom prechode Krakovec by sa mal objaviť o 14. hodine ukrajinského času – teda o 13. hodine nášho času.
Našim čitateľom prezentujeme najzaujímavejšie epizódy posledných hodín a link priameho prenosu televízie NewsOne. V priebehu dňa budeme tieto informácie aktualizovať.
Eugen Rusnák

Poslanec Viktor Čumak a prívrženci Saakašviliho sú na hraničnom prechode Krakovec a čakajú na príchod exprezidenta a exgubernátora:

Blokáda kolóny, ktorá smerovala na hranicu a mienila stretnúť Michaila Saakašviliho:

Na hranice: bývalý zástupca generálneho prokurátora Ukrajiny David Sakvarelidze – konflikt s policajtmi na hraničnom prechode:

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.