Prešov 20. novembra 2019 (HSP/RCVKBA/Foto:RCVK)

V priestoroch Prešovskej univerzity v Prešove sa uskutočnila vernisáž výstavy s názvom „Objekty svetového dedičstva UNESCO v Rusku“. Príhovor na vernisáži predniesla pracovníčka Ruského centra Prešovskej univerzity v Prešove Mgr. Gabriela Turisová a  spomenula všetkých spoluorganizátorov výstavy: Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku, Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave, Ruské centrum Prešovskej univerzity v Prešove, Slovensko-ruskú spoločnosť, klub ARBAT v Prešove a Univerzitnú knižnicu Prešovskej univerzity v Prešove

Obsahom výstavy bolo 29 fotografických objektov zo zoznamu svetového dedičstva UNESCO, ktoré sa nachádzajú na území Ruska.

Návštevníci mali jedinečnú možnosť uvidieť tieto objekty a prečítať si ku každému z nich stručný popis, ktorý bol k dispozícii v ruštine a v slovenčine.

Návštevníci si mohli pozrieť, napríklad Bajkalské jazero, historické centrum Petrohradu, historické pamiatky Veľkého Novgorodu, historicko-kultúrny komplex Soloveckých ostrovov a iné objekty.

Všetci záujemcovia si môžu výstavu prezrieť v priestoroch Prešovskej univerzity v Prešove do 10. januára 2020.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj