Bratislava 20. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Chris Donovan/The Canadian Press via AP)
 
V pripravovanom pilotnom filme prequelu populárneho seriálu Hra o tróny (2011) televízie HBO sa predstaví aj anglická herečka Miranda Richardson. Pridá sa tak k už skôr ohláseným kolegom a kolegyniam, ktorými sú Naomi Watts, Josh Whitehouse, Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Georgie Henley, Alex Sharp a Toby Regbo. Koho si 61-ročná rodáčka zo Southportu zahrá, nie je známe

Na snímke Miranda Richardson

Tvorkyňou prequelu Hry o tróny je scenáristka Jane Goldman, ktorá spolu s autorom knižnej predlohy pôvodného seriálu Georgeom R.R. Martinom pracovala na námete. Obaja budú aj jeho výkonnými producentmi. Nakrúcanie je naplánované na leto. Hoci ešte nie je známy oficiálny názov, špekuluje sa, že by sa mohol volať The Long Night, píše magazín Entertainment Weekly.
Projekt by sa mal odohrávať, podobne ako Hra o tróny, na viacerých miestach a zamerať sa na viacero klanov. Divákov a diváčky pritom prenesie niekoľko tisíc rokov pred udalosti z pôvodného seriálu. “Seriál vyrozpráva úpadok sveta zo zlatého Veku hrdinov do jeho najtemnejšieho času,” uvádzajú tvorcovia v popise projektu s tým, že odhalí viaceré tajomstvá, záhady a pravdivé príbehy. Ak by si HBO po pilote objednala celý seriál, novinka by sa podľa Entertainment Weekly na televíznych obrazovkách mohla objaviť najskôr v roku 2020 alebo 2021.
Miranda Richardson je známa najmä z britsko-francúzskej drámy Posadnutosť, ktorá jej v roku 1993 vyniesla cenu BAFTA a nominácie na Zlatý glóbus a Oscara. Druhú oscarovú nomináciu si vyslúžila v roku 1995 hlavnou rolou v dráme Tom & Viv. Okrem toho má na konte Zlaté glóbusy za snímky Enchanted April (1991) a Otčina (1994). Zahrala si aj vo filmoch Hra na plač (1992), Večernica (1996), Ospalá diera (1999), Hodiny (2002), Fantóm opery (2004), Harry Potter a Ohnivá čaša (2005), Paríž, milujem ťa (2006), Mladá Viktória (2009), Made in Dagenham (2010), Harry Potter a Dary smrti – 1 (2010) alebo Churchill (2017).
 
Príspevok V prequeli Hry o tróny si zahrá aj Miranda Richardson zobrazený najskôr Hlavné správy.