Kyjev 5. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Keystone-Gian Ehrenzeller)

Primátor ukrajinskej metropoly Kyjev a predseda strany Ukrajinská demokratická aliancia za reformy (UDAR) Vitalij Klyčko v utorok oznámil, že jeho strana sa zúčastní na predčasných parlamentných voľbách, ktoré sa na Ukrajine budú konať 21. júla

Na snímke Vitalij Kličko

Podľa agentúry Interfax Klyčko tiež navrhol, aby sa bývalý gruzínsky prezident a bývalý gubernátor Odeskej oblasti Michail Saakašvili, ktorý sa nedávno vrátil na Ukrajinu, stal predsedom strany UDAR, informovala agentúra Interfax.

Svoju ponuku Klyčko vysvetlil tým, že Saakašvilimu na Ukrajine bránia angažovať sa v politike a uchádzať sa o priazeň voličov vo voľbách. Preto mu ponúka politickú podporu v podobe postu predsedu strany UDAR. Klyčko sám sa považuje za lídra strany UDAR.

Klyčko poznamenal, že vo funkcii primátora Kyjeva zostáva aj naďalej, pretože – ako vysvetlil – má voči Kyjevčanom mnoho záväzkov a mieni ich splniť. Vyhlásil súčasne, že zmeny, ku ktorým došlo v Kyjeve, “urobíme v každom meste a dedine”.

Podľa Klyčkovho presvedčenia Ukrajina po nedávnych prezidentských a blížiacich sa parlamentných voľbách získa šancu na zmeny. Vyjadril tiež názor, že “demokratické sily, ktoré sa neriadia svojimi vlastnými ambíciami, ale majú skúsenosti (z praktickej politiky), by sa mali spojiť v mene rýchlych a účinných zmien v krajine.”

Kyjevský primátor tiež podporuje kroky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktoré sú zamerané na efektívnu reformu štátu a priblíženie Ukrajiny k EÚ a NATO.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj