Praha 6. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:Twitter)

Päť ľudí utrpelo ľahké zranenia pri zrážke vlaku s približne 300 pasažiermi a nákladného auta, ku ktorému došlo v piatok v pražskej štvrti Uhříněves. S odvolaním sa na hovorkyňu záchranárov Janu Poštovú o tom informoval server iROZHLAS.cz

Záber zo zrážky

“Podľa prvých informácií by sa namieste malo nachádzať päť zranených osôb, všetci ľahko. Štyria sú z vlaku a jeden z nákladného automobilu. Na mieste ďalej pracujú záchranári,” povedala Poštová pre iROZHLAS.cz.

Na mieste nehody došlo k poškodeniu trakčného vedenia a vykoľajeniu vlaku. Dopravu na trati zastavili, informoval hasičský zbor na Twitteri.

“Vo vlaku cestovalo asi 300 osôb, na mieste pristál aj vrtuľník. My teraz v tejto chvíli zabezpečujeme nehodu v spolupráci so Správou železničnej dopravnej cesty,” napísal hovorca hasičov Martin Kavka.

Český dopravný podnik uviedol, že v dôsledku poruchy vedenia je zastavená doprava na stanici Praha-Smíchov. Obmedzenia v železničnej doprave by mali trvať do 15.00 h.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj