Praha 5. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:Screenshot TV Joj)

Deväťdesiat ľudí evakuovali v nedeľu ráno z izieb v jednom z pražských hotelov, v ktorého suteréne začala horieť práčka. Požiar sa však hasičom podarilo rýchle dostať pod kontrolu, píše internetová stránka televízie Nova.

Na snímke hasiči s pomocou kukláčou pília strom

K hotelu na Ulici Jana Masaryka vyrazilo okolo 06.00 h až niekoľko jednotiek požiarnikov. “Z vyšších poschodí sme evakuovali 90 osôb pred budovu hotela. Neskôr sa hostia presunuli do hotelovej reštaurácie,” informoval Novu šéf hasičov, komisár Martin Kavka.

Požiar sa podarilo uhasiť v priebehu niekoľkých minút, spresňuje spravodajský server tn.nova.cz. Hostia sa mohli vrátiť do svojich izieb. “Po likvidácii požiaru bola evakuácia prerušená. Hasiči následne odvetrali suterén hotela,” dodal Kavka.

Vďaka rýchlej akcii sa tak nikomu nič nestalo. Na miesto prišiel aj vyšetrovateľ, ktorého úlohou bude zistiť, prečo k požiaru došlo, približuje TV Nova.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj