Bratislava 25. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Podľa údajov Eurostatu pracovalo počas posledných rokov prevažne alebo aspoň niekedy z domu iba 9 % zamestnaných Slovákov. Spoločnosť Wood & Company Real Estate očakáva, že za posledné dva týždne sa počet pracujúcich z domu rapídne zvýšil

Ilustračné foto

Nárast potvrdzujú aj údaje spoločnosti. Vlastní štyri bratislavské administratívne budovy, kde spolu pracuje takmer osemtisíc ľudí. V administratívnych budovách sa v posledných dňoch nachádza podľa vyjadrení analytičky Wood & Company Evy Sadovskej o zhruba 80 % menej ľudí ako počas bežných pracovných dní.

Pred vyše dvoma týždňami bol na Slovensku potvrdený prvý prípad vírusového ochorenia COVID-19. Od tohto momentu sa po celej krajine začali postupne zavádzať opatrenia, ktoré majú za cieľ zamedziť šíreniu nákazy. Jedným z hesiel a zároveň záväzkov týchto dní je „ZOSTAŇ DOMA“. Viaceré firmy preto umožňujú svojim zamestnancom pracovať z domu.

Práca z domu je podľa analytičky jedným z najefektívnejších nástrojov, ako udržať zamestnancov doma a zároveň neprerušiť prevádzku firmy. Práca z domu pochopiteľne nie je pre každého a závisí aj od odvetvia, v ktorom firma pôsobí. „Pracovať na farme, stavať budovy či vyrábať automobily z obývačky je nepredstaviteľné,“ konštatuje Sadovská. Mnohé profesie však môžeme vykonávať v podstate z akéhokoľvek miesta, kde sa dokážeme pripojiť na internet.

V administratívnych budovách platí viacero opatrení, ktoré majú pôsobiť preventívne proti šíreniu nákazy a ochrániť zdravie všetkých ľudí pohybujúcich sa v budovách. V posledných týždňoch tak práve prevádzkovatelia administratívnych budov veľmi intenzívne komunikujú nielen so svojimi nájomcami, teda firmami, ktoré v biznis centrách sídlia, ale aj so svojimi dodávateľmi (upratovacia služba, SBS alebo údržba).

Wood & Company je investičná skupina, ktorá sa zameriava na poskytovanie transakčného poradenstva, poradenstva v oblasti korporátnych financií, obchodovanie s cennými papiermi a správu aktív. Spoločnosť bola založená v roku 1991 a má kancelárie v šiestich európskych mestách vrátane centrály v Prahe či oddelenia investičného bankovníctva v Bratislave. Wood & Company je členom niekoľkých významných búrz vo svete a zároveň najväčším obchodníkom na Pražskej burze cenných papierov.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj