Bratislava/Varšava 13. novembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Jakub Julény)
 
Poslanec Národnej rady Milan Uhrík (ĽSNS) s obdivom hodnotí víkendové zhromaždenia vo Varšave, kde ulicami prešli státisíce Poliakov, aby oslávili svoj najvýznamnejší štátny sviatok. Podľa Uhríka je národná hrdosť a vzťah ku tradíciám u Poliakov závideniahodná.

Na snímke podpredseda strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko Milan Uhrík

V nedeľu pri príležitosti 100. výročia nezávislosti Poľska vyšlo do ulíc Varšavy viac ako 200-tisíc občanov v rámci dvoch veľkých zhromaždení. Ulicami poľskej metropoly prešli v popoludňajších hodinách i najvyšší ústavní činitelia vrátane prezidenta Andrzeja Dudu v rámci pochodu organizovaného štátom pod názvom Pre Teba Poľsko (viac v článku).
Milan Uhrík na sociálnej sieti reagoval na video nedávnych protestov vo Varšave so slovami: “200-tisíc Poliakov vyjadrilo podporu svojmu národu. Obdivujem súdržnosť, zmysel pre národné cítenie a ochranu tradičných hodnôt u našich poľských bratov.”
Poslanec dodal, že ich “podporil príhovorom aj poľský prezident, nie ako ten agent v slovenskom prezidentskom paláci, ktorý by takúto akciu okamžite označil za extrémistickú a radšej by podporoval svoje sorošence”. Uhrík napísal, že verí, že raz sa aj v Slovákoch podarí prebudiť hrdosť, ktorú by sme v sebe právom mali nosiť.
 

 
 

 
 
Príspevok V Poľsku za podpory štátu pochodovali státisíce Poliakov, ktorí oslavovali národnú hrdosť a vzťah ku tradíciám. Milan Uhrík: “Obdivujem ich. U nás by to už bol extrémizmus” zobrazený najskôr Hlavné správy.