Varšava 27. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot-Sputnik)

Vládnuca strana v Poľsku, Právo a spravodlivosť, podporila noviny, ktoré vytlačili samolepky s nápismi “zóna bez LGBT”. Poľská spoločnosť je známa svojou averziou k nekonvenčnej sexuálnej orientácii

Poľské noviny vytlačili samolepky s nápismi “zóna bez LGBT”

Zástupcovia vládnucej poľskej strany Právo a spravodlivosť vystúpili na podporu iniciatívy na vytvorenie “zón bez LGBT” v krajine. Samolepky s takými nápismi vytlačilo vydanie Gazeta Polska.

Ako poznamenal podpredseda vlády Jacek Sasin, úrady nebudú tlačiť na médiá a hovoriť novinárom, čo majú písať a aké samolepky majú tlačiť. Tiež komentoval škandál, ktorý bol v krajine vyvolaný okolo samolepiek, ktoré vytlačili provládne noviny. Okrem nápisu na nálepkách je tam zobrazená preškrtnutá vlajka dúhy.

Vydanie samolepiek kritizovalo mnoho zástupcov vládnych štruktúr Poľska a opozície. Šéfredaktor Gazety Poľska Tomasz Sakiewicz komentoval situáciu a poznamenal, že účelom publikácie bolo preukázať existenciu cenzúry v krajine a podľa neho sa to preukázalo.

“To, čo sa deje, je najlepším dôkazom toho, že LGBT je totalitnou ideológiou,” dodal Tomasz Sakiewicz.

Poľsko nie je známe svojim lojálnym postojom voči LGBT a je na poslednom mieste medzi krajinami EÚ ohľadom úrovne tolerancie voči nim.

Minulú sobotu v Bělostoku prvýkrát prebehol pochod na podporu LGBT komunity s názvom Pochod rovnosti. Zabrániť vedeniu sprievodu priaznivcov LGBT komunity sa snažili neprípustným spôsobom skupiny ich oponentov, ktorí skandovali slogany “Tu je Poľsko, to nie je Brusel! Toto nie je miesto pre úchylov! “, hádzali  kamene a vajcia do ľudí idúcich pod dúhovými vlajkami a dáždnikmi.

Na jednej z križovatiek sa protestujúci pokúšali zablokovať Pochod rovnosti. V tomto okamihu kamene a fľaše leteli už v smere polície, ktorá musela použiť hlukové granáty, slzný plyn a fyzickú silu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj