V Poličských strojárňach sa stredne ťažko popálili tri osoby

Praha/Polička 13. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

Zranených už previezli do nemocnice
Stredne ťažké popáleniny tváre, rúk a hrudníka utrpeli tri osoby pri vzplanutí bezdymového strelného prachu v areáli Poličských strojární v Poličke v okrese Svitavy Pardubického kraja ČR. Všetkých previezli do príslušnej nemocnice, informoval spravodajský server iDNES.cz s odvolaním sa na hovorcu krajskej záchrannej služby Aleša Malého.
Ilustračné foto

Podľa slov štatutárneho riaditeľa Poličských strojární Petra Němca prebiehala v stredu plánovaná úprava odstavenej technológie na drvenie bezdymového prachu, ktorú realizovala externá odborná firma, keď došlo k popáleniu troch ľudí. V útrobách drviča údajne zostalo malé množstvo bezdymového prachu.
Materiálne škody bezprostredne nevyčíslili, avšak vedenie spoločnosti tvrdí, že nemá informácie o škodách na technológii alebo majetku strojární.
Výroba i likvidácia munície prebiehala v areáli závodu, ktorý vznikol pred približne 100 rokmi, až do roku 1990, keď došlo k zastaveniu výroby munície a utlmeniu špeciálnej výroby. Od roku 2015 je závod pod názvom Poličské strojírny súčasťou holdingu STV Invest, ktorého hlavné aktivity smerujú do sféry obranného a bezpečnostného priemyslu. Aktuálne v ňom pracuje viac ako 500 ľudí.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)