Praha 21. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Elias Funez/The Union via AP)
 
Proti rozsiahlemu požiaru lesa bojujú od utorkového popoludnia českí hasiči v oblasti pri obci Pňovany v severnej časti Plzenského kraja. Informoval o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Ilustračné foto

Pred 14.00 h vyhlásili osobitný stupeň požiarneho poplachu. České dráhy pre túto udalosť dočasne zastavili vlakovú dopravu medzi mestami Plzeň a Stříbro.
Oheň podľa hovorcu hasičov Petra Poncara vyčíňa v troch lokalitách pozdĺž železničnej trate. Jedno z ohnísk sa nachádza zhruba pol kilometra od vlakovej stanice Pňovany. Na mieste zasahujú desiatky profesionálnych aj dobrovoľných hasičov.
“Dve lokality majú zhruba jeden a pol hektára. Tretia je menšia. Plamenné horenie sme dostali pod kontrolu. Bola aktivovaná letecká hasičská služba,” povedal Poncar pre denník Právo. Dodal, že na miesto bol povolaný policajný vrtuľník a lietadlo leteckej hasičskej služby.
Ako uvádzajú Novinky.cz, na udalosť museli zareagovať aj České dráhy, ktoré medzi stanicami Stříbro a Plzeň-hlavné nádražie zaviedli náhradnú autobusovú dopravu. Príčina požiaru nebola bezprostredne známa.
 
Príspevok V Plzenskom kraji horia popri železničnej trati tri hektáre lesa zobrazený najskôr Hlavné správy.