V piatok sa premiér zúčastní digitálneho summitu lídrov EÚ v Tallinne

Bratislava 25. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)

Základnou témou summitu je budovanie digitálnej budúcnosti pre Európu
Na snímke predseda vlády SR Robert Fico

Úloha vlád pri zvyšovaní dôvery občanov v digitálnom priestore, ale aj budúcnosť európskej ekonomiky z pohľadu potrieb trhu, infraštruktúry a pracovnej sily budú predmetom diskusie predsedov vlád EÚ v piatok (29.9.) na digitálnom summite v estónskom Tallinne. Slovensko bude zastupovať premiér Robert Fico (Smer-SD). Estónsko je momentálne predsedníckou krajinou EÚ a patrí k svetovým digitálnym lídrom.
Základnou témou summitu je budovanie digitálnej budúcnosti pre Európu: dôvera, bezpečnosť, e-government, priemysel, spoločnosť a hospodárstvo. “Digitálny summit v Tallinne bude platformou na začatie diskusií o ďalších plánoch digitálnej inovácie so zámerom udržať Európu v technologickej špičke s dlhodobým cieľom stať sa globálnym digitálnym lídrom. Technologická transformácia a digitalizácia ovplyvňujú pracovné miesta prakticky v každom odvetví,” informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.
V predvečer summit sa Fico stretne s lídrami EÚ na neformálnej pracovnej večeri podávanej predsedom vlády Estónska Jürim Ratasom a predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom, ktorej hlavnou témou bude budúcnosť EÚ. Lídri únie taktiež zhodnotia pokrok, ktorý sa podarilo dosiahnuť rok od Bratislavského summitu.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.