Liptovský Mikuláš 5. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

V piatkových kvalifikačných jazdách uspelo ďalších jedenásť slovenských lodí a vybojovalo si postup do nedeľňajších semifinále. Vo štvrtok uspelo tiež jedenásť z dvanástich slovenských posádok, počas víkendu tak bude v hre o medaily spolu 22 slovenských lodí

Na snímke slovenská vodná slalomárka Monika Škáchová

Medzi pretekármi do 23 rokov už z prvej jazdy postúpili kanoistky Monika Škáchová a Simona Maceková, Soňa Stanovská na to využila až druhú. “Cieľom bolo postúpiť, nešla som na sto percent. Jazda mi vyšla celkom dobre, aj keď som sa nevyhla chybičkám. V nedeľu musím jazdiť bez chýb,” povedala podľa canoe.sk Škáchová, obhajkyňa zlata v tejto kategórii spred roka z bratislavského Čunova.

V kajaku mužov idú ďalej z prvej jazdy Jakub Grigar a Adam Gonšenica. Jakubovi Stanovskému ušla semifinálová miestenka v prvom kvalifikačnom kole o jednu priečku, v druhom sa nedostal medzi postupujúcu desiatku a počas víkendu sa v domácej vode nepredstaví. “Som spokojný, pretože som chcel postúpiť a vyšlo mi to. Šiel som na istotu a som rád. Nechal som si aj rezervu na semifinále, mám ešte čo zlepšovať,” zhodnotil Grigar.

Medzi juniormi v prvej jazde nezaváhali kanoistky Zuzana Paňková, Ivana Chlebová ani Emanuela Luknárová, opravu nepotrebovali ani kajakári Matúš Štaffen a Matej Blaščík. V druhej kvalifikačnej jazde úspešne bojoval o postup Iľja Buran.

V piatok sú v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši na programe aj súťaže tímov. Počas víkendu prídu na rad súboje o cenné kovy v individuálnych disciplínach.

Zostávajúci program ME juniorov a jazdcov do 23 rokov v Liptovskom Mikuláši:
piatok 5. júla: hliadky (14.30)
sobota 6. júla: semifinále C2M, K1Ž a C1M (9.15) a finále C2M, K1Ž a C1M (15.00)
nedeľa 7. júla: semifinále C1Ž, K1M (9.00), finále C1Ž, K1M (13.00)

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj