Paríž 25. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Al-Nusra Front via AP)
 
Približne 500 expertov z viac než 70 krajín rokuje v stredu v Paríži o spôsoboch, ako obmedziť financovanie teroristických skupín ako Islamský štát (IS) či al-Káida.

Ilustračné foto

Rokovania vo francúzskej metropole odštartovali dvojdňovú medzinárodnú konferenciu s heslom “Žiadne peniaze, žiadny terorizmus”, ktorú inicioval prezident Emmanuel Macron.
Iba príjmy Islamského štátu v rokoch 2014 až 2016 sa odhadujú na 2,5 miliardy dolárov, uviedla agentúra AP s odvolaním sa na úrad francúzskeho prezidenta.
Francúzski organizátori konferencie naliehajú na medzinárodnú koordináciu a väčšiu transparentnosť vo finančných transakciách, keďže teroristické skupiny využívajú stále sofistikovanejšie metódy na prevod peňazí.
Vo štvrtok sa k rokovaniam pridajú ministri spravodlivosti, financií, zahraničných vecí a vnútra zo západných štátov, arabského sveta i ďalších krajín, ako aj predstavitelia 18 medzinárodných organizácií.
Stretnutie sa koná v čase, keď sa účastníci darcovskej konferencie v Bruseli usilujú o podporu ďalšej pomoci pre vojnou zmetanú Sýriu, pripomína AP.
 
Príspevok V Paríži zástupcovia viac než 70 krajín rokujú o obmedzení financovania terorizmu zobrazený najskôr Hlavné správy.