Islamabad 5. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-K.M. Chaudhry)

Výbuch zasiahol vozidlo, ktorého posádka sa zúčastňovala na sčítaní ľudu

Najmenej šesť ľudí zabil a ďalších 18 zranil samovražedný útočník, ktorý sa dnes odpálil v blízkosti armádneho vozidla v meste Láhaur na východe Pakistanu.

Ilustračné foto

Podľa miestnej polície výbuch zasiahol vozidlo, ktorého posádka sa zúčastňovala na sčítaní ľudu.

Málik Ahmad Chán, hovorca provincie Pandžáb, kde sa Láhaur nachádza, oznámil, že medzi obeťami sú štyria vojaci a dvaja civilisti. K útoku sa bezprostredne nikto neprihlásil.

Ako poznamenala agentúra Reuters, od začiatku roka zahynulo pri podobných útokoch v Pakistane už množstvo ľudí.

V Láhaure sa odohral útok aj v marci; zahynulo najmenej 13 ľudí a desiatky ďalších utrpeli zranenia. K odpáleniu bomby samovražedným útočníkom sa prihlásila skupina Džamáatul Ahrár, ktorá sa odštiepila od pakistanského Talibanu. Terčom útočníka boli policajti sprevádzajúci lekárnikov, ktorí v Láhaure demonštrovali proti zmenám v zákone o cenách liekov.

Skupina Džamáatul Ahrár vyhlásila, že išlo o pomstu za operácie pakistanskej armády proti militantom v kmeňových oblastiach blízko hraníc s Afganistanom.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.