Oldenburg 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Emilio Morenatti)
 
Spolupráca nemeckej polície s kolegami zo zahraničia vrátane Holandska a Španielska viedla k odhaleniu a zadržaniu členov medzinárodnej skupiny priekupníkov s drogami v Oldenburgu v spolkovej krajine Dolné Sasko

Ilustračné foto

V uplynulom týždni tam polícia podľa utorkových informácií Severonemeckého rozhlasu (NDR) zaistila viac ako 120 kg marihuany a zadržala štyri podozrivé osoby vrátane predpokladaného šéfa zločineckej skupiny, 38-ročného Albánca žijúceho v Oldenburgu.
On mal prepašovať do Nemecka a obchodovať tam s väčším množstvom kokaínu a marihuany spoločne s ďalšími podozrivými z Albánska, Nemecka a Španielska.
Vyšetrovanie priekupníkov s drogami sa v Oldenburgu začalo už vlani v marci. V tomto roku tam orgány zaistili v dvoch bytoch desiatky kg marihuany, ako aj 600 gramov kokaínu.
Začiatkom minulého týždňa sa polícia vďaka intenzívnej práci dostala na stopu dodávky drog prepravovanej kamiónmi zadržanými v istom podnikovom areáli vo Verdene. Tam policajné komando zadržalo dvoch španielskych vodičov kamióna vo veku 40 a 45 rokov, ako aj dvoch podozrivých z obchodovania s drogami vo veku 31 a 37 rokov, ktorí si tam prišli pre drogový kontraband.
Celkove 124 kg marihuany sa našlo pri následných prehliadkach oboch kamiónov a firemného areálu vo Verdene.
Polícia skonfiškovala v súvislosti s kauzou päť motorových vozidiel. Súd v Oldenburgu vydal na štvoricu zadržaných na podnet prokuratúry v utorok zatykače. Z celkove piatich zadržaných prepustili na slobodu jediného, 31-ročného občana Ruskej federácie.
 
Príspevok V Oldenburgu odhalili medzinárodnú skupinu priekupníkov s drogami zobrazený najskôr Hlavné správy.