Považská Bystrica/Púchov 6. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-KR PZ Banská Bystrica)

Na kontrolu dodržiavania zákazu konzumácie väčšieho množstva alkoholu sa zamerali v minulom týždni policajti v Púchovskom a Považskobystrickom okrese. Alkohol v dychu malo sedem cyklistov

Ilustračné foto

Ako informoval trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička, v okrese Púchov nafúkali nad maximálne povolenú hranicu traja a v okrese Považská Bystrica štyria cyklisti. “Rekordérom” bol 48-ročný cyklista v Púchove, ktorému v dychu namerali 2,21 promile alkoholu.

„Aj pre cyklistov platí zákaz požívania alkoholu. V zmysle zákona platí výnimka pre cyklistov, ktorí jazdia v zastavanom území obce, alebo po cestičke pre cyklistov. Množstvo alkoholu v ich organizme nesmie prekročiť hodnotu 0,50 promile alkoholu. Mimo týchto území je tolerancia nulová. Ak cyklista požil viac alkoholu, ako je stanovená hodnota, hrozí mu pokuta až do výšky 800 eur, v blokovom alebo v rozkaznom konaní do 650 eur,“ doplnil hovorca.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj