Snina 8. novembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Milan Drozd)

Vo volebnom okrsku Stakčínska Roztoka (okres Snina) sa deň po voľbách do VÚC objavili vážne nezrovnalosti. Jeden z kandidátov na poslanca do krajského zastupiteľstva za stranu Smer-SD, Michal Vohár, mal podľa zápisnice v tomto okrsku nula hlasov, pričom má informácie od viacerých členov volebnej komisie, že pri sčítavaní mu napočítali 24 hlasov. Podal preto podnet na ústavný súd. S informáciou prišiel denník Plus Jeden deň.
Ilustračné foto

“Nemôžem dopustiť, aby sa takáto situácia zopakovala budúci rok počas komunálnych volieb,” povedal dva dni po voľbách rozčarovaný kandidát Michal Vohár.
Na to, aby bol zvolený do krajského parlamentu mu chýbalo 63 hlasov a myslí si, že takýmito pochybeniami komisií v rôznych okrskoch mohli byť voľby výrazne skreslené a zmanipulované. Sám Vohár má informácie o obciach Stakčínska Roztoka a Ruská Volová, kde pri jeho mene svietila v zápisnici nula, napriek tomu, že v komisii jeho hlasy evidovali.
Nezrovnalosti potvrdil aj predseda okrskovej volebnej komisie (OVK) Pavol Piteľ zo Stakčínskej Roztoky. “Vedel som, že získal 24 hlasov, rovnako to vedia aj ďalší deviati členovia komisie a preto mi nešlo do hlavy, ako to, že za túto obec má uvedenú nulu,” oznámil predseda s tým, že pri kontrole a zapisovaní zápisnice si toto nevšimol. Na druhý deň šiel situáciu preveriť na obecný úrad a v dokladoch zistil, že riadok č. 21, kde mal byť uvedený počet hlasov kandidáta Vohára bol prázdny. “Zapisovateľke sme celá komisia trikrát kontrolovali a diktovali výsledky, nechápem, že ten údaj nie je zápisnici,” dodal Piteľ. Jeho slová potvrdila aj podpredsedníčka komisie.
Denník Plus Jeden deň získal aj stanovisko zapisovateľky OVK Hleny Kapraľovej, ktorá je pracovníčkou miestneho obecného úradu. Tvrdí, že určite nešlo o úmysel niekoho poškodiť. “Ja som to nekontrolovala. Neviem, ako sa to mohlo stať. Nebol to úmysel, nikomu som nechcela poškodiť.”

Ilustračné foto

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.