V okolí vianočného trhu bolo nájdených 200 nábojov, berlínska polícia tvrdí že ide o náhodu

Berlín 12. decembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Bernd Thissen/dpa via AP)

Po tom, ako polícia našla v nedeľu dve vrecia s guľkami na západnom konci hlavného mesta, hovorca polície tvrdí, že išlo “pravdepodobne o náhodu.”
Ilustračné foto

Počas tohto roka je celá trhová zóna v centre Berlína prísnejšie chránená, oproti minulému roku pribudlo viacero betonových blokov po celom obvode. Obavy z teroristických útokov sú veľké.
“Hrozba terorizmu je jednoducho veľmi vysoká. Kedykoľvek. Kdekoľvek,” zdôraznil nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere, ktorého cituje denník Bild.
V nedeľu popoludní bola berlínska polícia upozornená nájomcom budovy v Charlottenburg, že našiel množstvo streliva, ktoré bolo skryté za pneumatikami v podzemnom parkovisku, uviedol Berliner Zeitung.
Policajný hovorca potvrdil nález nábojov kalibru 7.65 v blízkosti vianočného trhu, avšak uviedol že nemá nič spoločné s možným teroristickým útokom.
“S cieľom uistiť obyvateľstvo” policajti prehliadli okolie so stovkou psov po objavení nábojov, ale nič sa nenašlo, informuje portál The Local.
”Nájdenie vojnovej munície je súčasťou každodenného života v Berlína,” uviedla polícia, ktorý v súvislosti s nálezom nevydala ani policajnú tlačovú správu.
Nález sa objavil uprostred nemeckých vianočných trhov kde sú po minuloročných udalostiach zvýšené bezpečnostné opatrenia. Minulý rok neúspešný žiadateľ o azyl z Tuniska uniesol nákladné auto a narazil ním počas vianočných trhov do davu na berlínskom Breitscheidplatz. Terorista tuniského pôvodu Anis Amri usmrtil 12 ľudí a vyše 50 zranil.
Teroristický útok na trhu na námestí Breitscheidplatz bol jedným najkrvavejších v dejinách Nemecka.
Obavy z teroristického útoku vzrástli hlavne po tom, ako kvôli podozrivému balíku bol evakuovaný vianočný trh v Postupime, začiatkom decembra. Podozrivý balík obsahoval prášok, batérie, či drôty. Krátko po zaistený balíka polícia oznámila, že tí ktorí ú zodpovední za tento balík, sa pokúšali vydierať spoločnosť DHL a nešlo o terorizmus.
Samuel Poništ

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)