Tunis 30. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Czarek Sokolowski)

Podľa vyhlásenie príslušných úradov nešlo o teroristický útok, ale o čin psychicky narušeného človeka
Dve nemecké turistky, 51-ročná matka a jej 27-ročná dcéra zo spolkovej republiky Sasko-Anhaltsko, sa dnes v okolí severotuniského mesta Nábul stali terčom útoku nožom neskôr zadržaného muža. Zdravotný stav oboch žien označili lekári z neďalekej nemocnice síce za stabilizovaný, mladšiu z poškodených, ktorá utrpela ťažké zranenia, však museli urgentne operovať.
Ilustračné foto

Podľa spoločného vyhlásenia tuniských rezortov vnútra a cestovného ruchu nešlo v tomto prípade o teroristický útok, ale čin psychicky narušeného páchateľa. Údaje o pozadí činu a identite útočníka sa rozchádzajú.
Podľa informácií, ktoré získala tlačová agentúra DPA z bezpečnostných zdrojov, išlo o 45-ročného muža, ktorého Nemecko pred šiestimi rokmi vyhostilo pre násilnú tresnú činnosť, údajne pre lúpežné prepadnutie.
Iné zdroje však tvrdia, že útočník je podozrivý, že pred krátkym časom vstúpil do nešpecifikovaného teroristického zoskupenia. Opakované útoky teroristického charakteru na turistov v Tunisku si v uplynulých rokoch vyžiadali už desiatky obetí.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.