Luhansk 9. júna 2019 (HSP/rusvensa/Foto:MŠB LĽR)

Portál rusvesna konštatuje, že situácia na frontovej línii na Donbase sa postupne vyhrocuje a približuje sa k bodu, kedy už snahy rešpektovať Minské dohovory zo strany Ruska nebude možné. Ukrajinskí vojaci neustále ostreľujú civilné ciele za frontovou líniou Donecka a Luhanska.

Na snímke príslušníci ministerstva štátnej bezpečnosti Luhanskej ľudovej republiky

Nový ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj pokračuje v konfrontácii s Ruskom, väčšina ukrajinských politikov sa odlišuje len v tom, že jastrabi sú za tvrdú konfrontáciu a menej agresívni ukrajinskí politici za mäkšie formy konfrontácie. Prezidentské voľby na Ukrajine však nemohli výraznejšie zmeniť zloženie ukrajinského parlamentu, v ktorom chýbajú strany, ktoré by ráznejšie proti občianskej vojne na Ukrajine vystupovali.

Situácia sa však zmenila. Rusko vydalo ruské pasy obyvateľom Donecka a Luhanska. Vydalo ich aj ďalším záujemcom z Ukrajiny, ktorí si o ruské pasy požiadali v Bielorusku, alebo na ruských veľvyslanectvách v iných krajinách, pretože na Ukrajine sú ruské veľvyslanectvá obkľúčené agresívnymi banderovcami, ktorí terorizujú Ukrajincov, ktorí by chceli ruské veľvyslanectvo navštíviť.

Takže na Ukrajine žije dostatočný počet Ukrajincov, ktorí už majú aj ruské občianstvo. Ten počet je taký vysoký, že rozväzuje Rusku ruky. Rusi nepripustia, aby ich občanov terorizovali banderovci, alebo iní teroristi. Rusko svojích nenecháva napospas. Ukrajinci majú ešte poslednú šancu situáciu zmeniť. Rusko však nebude akceptovať slová a klamstvá zo strany ukrajinských a amerických politikov na Ukrajine. Slov stačilo, treba činy.

V prípade, ak Ukrajina neprestane so svojimi útokmi voči Donecku a Luhansku, situácia na frontovej línii na Donbase sa môže vyvinúť podobne ako sa svojho času vyvinula v Ilovajsku a Debalceve. Stále ešte žije dosť Ukrajincov, ktorí zažili Ilovajsk a Debalcevo na vlastnej koži. Mnohí z nich práve kvôli Ilovajsku a Debalcevu nepredĺžili svoj ďalší kontrakt v radoch ukrajinských ozbrojených síl, alebo dobrovoľníckych bataliónov a navždy opustili rady ukrajinských ozbrojených síl hneď po vypršaní kontraktu.

Leto 2019 môže byť v znamení veľkých zmien, rozhodnutie leží v prvom rade na Ukrajincoch.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj