Banská Bystrica 12. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Novú budovu kultúrneho domu a obecného úradu s predpokladaným rozpočtom 333 334,50 eura bez dane z pridanej hodnoty chcú ešte v tomto roku začať stavať v obci Slatinské Lazy v okrese Detva. Vyplýva to z vestníka Úradu pre verejné obstarávanie, kde obec v súčasnosti súťaží dodávateľa stavby. Ako pre agentúru SITA uviedla starostka obce Darina Hroncová, obecný úrad v súčasnosti sídli v bytovke v obci

Ilustračné foto

Novostavba má stáť na mieste starého kultúrneho domu, ktorý je v nevyhovujúcom technickom stave. „Využívali sme ho do poslednej chvíle. Poslednou akciou tam boli parlamentné voľby,“ dodala starostka s tým, že už majú búracie povolenie a v apríli by chceli objekt zbúrať. „Potom chceme realizovať stavbu. Za ideálnych podmienok by sme začali v máji, alebo v júni,“ doplnila Hroncová.

Pôvodne chcela samospráva objekt rekonštruovať a využiť eurofondy. „Nedokázali sme na starom objekte preukázať efektívnosť, preto sme sa rozhodli, že postavíme nový kultúrny dom, kde bude sídliť aj obecný úrad,“ objasnila starostka. „Niečo budeme financovať z vlastných zdrojov a na zvyšok si zoberieme úver,“ dodala k financovaniu.

Navrhovaná stavba predstavuje samostatne stojaci, prízemný, nepodpivničený kultúrny dom s obecným úradom. Nový objekt bude dispozične rozdelený na administratívnu časť, kde budú kancelárske priestory s príslušenstvom a časť kde bude spoločenská miestnosť s malým pódiom a otvoreným prístreškom pre dve autá. Potenciálni dodávatelia stavby môžu svoje ponuky posielať do 8. hodiny 31. marca.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj