Banská Bystrica 23. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

V obci Pliešovce v okrese Zvolen pripravujú výstavbu nového Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti. Zákazku podľa zverejneného výsledku vyhodnotenia ponúk vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie získala z dvoch zúčastnených uchádzačov firma Veróny OaS, s.r.o. z Krupiny s cenou 647 998,60 eur vrátane dane z pridanej hodnoty. Projekt bude obec financovať nenávratným finančným príspevkom (NFP) z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a z vlastných zdrojov

Ilustračné foto

Samospráva obce Pliešovce poskytne v novo vybudovanom objekte priestory pre všeobecného lekára, detského lekára, gynekológa, zubára a prípadne ďalších špecializovaných lekárov na nižší úväzok. Ďalej by mohli byť v priestoroch aj iné druhy zdravotnej starostlivosti a sociálne služby.

Ako pre agentúru SITA uviedol starosta obce Štefan Sýkora, na realizáciu projektu je vyčlenených, vrátane výstavby a materiálno-technického zabezpečenia, približne 809 tisíc eur, z čoho NFP predstavuje 770 tisíc eur. „Realizácia by mala začať na jar budúceho roka a ukončenie stavby predpokladáme do júna 2021,“ doplnil starosta.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj