Bangkok 11. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Sakchai Lalit)
 
Príbeh zachránených thajských chlapcov zo zatopenej jaskyne sa dostane na plátna kín. Dramatické chvíle unikátnej záchrannej akcie 12 mladých futbalistov a ich trénera spracuje filmová spoločnosť De Warrenne Pictures so sídlom v Bangkoku, oznámil v utorok jej predstaviteľ.

Na snímke zachránení chlapci

Od ich úspešného vytiahnutia z jaskyne Tcham Luang pred dvoma mesiacmi sa spustil masívny záujem médií o filmové spracovanie tejto témy, ako aj o získanie kontraktu na knižné publikácie. Film s názvom “Jaskyňa” začnú nakrúcať v novembri, režisérom bude Tom Waller, informovala stanica France 24.
Bezprostredne po záchrane chlapcov úrady uvalili úplný zákaz na spravodajstvo, obávajúc sa o duševné zdravie chlapcov. Tieto snahy však postupne zlyhali, keďže televízne stanice naliehali na to, aby mohli s mladými hrdinami urobiť rozhovor. Rozličné mediálne podujatia organizuje i vojenská junta.
Záchranná operácia chlapcov, ktorí si do jaskyne spravili výlet po futbalovom tréningu, upútala pozornosť celého sveta, a prispeli k nej mnohí domáci i zahraniční experti na potápanie. Chlapcov našli po 11 dňoch bez jedla na skalnom výčnelku po tom, ako ich povodeň prinútila postupovať hlbšie do útrob jaskyne.
 
Príspevok V novembri začnú nakrúcať film o záchrane chlapcov z jaskyne Tham Luang zobrazený najskôr Hlavné správy.