Michalovce 15. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)

V novej michalovskej nemocnici, ktorú otvorili koncom novembra tohto roka, zrealizovali prvú operáciu i tri pôrody. Sťahovanie pacientov pritom ukončili tento týždeň.
Na snímke urgentný príjem novej nemocnice spoločnosti Svet zdravia a.s. v Michalovciach

Ako informoval hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ, prvým novorodencom bol Maximilián. Na svet prišiel v stredu (13.12.) hodinu pred polnocou. “Rodička prišla do nemocnice s rozbehnutou pôrodnou činnosťou, takže fyziologický pôrod prebehol rýchlo a všetko je v poriadku,” uviedla lekárka Silvia Zambová. Prebiehal v modernej pôrodnej izbe. V michalovskej nemocnici sú k dispozícii štyri a sú vybavené ako plnohodnotné pôrodné sály.
Prvú operáciu podstúpil v novej michalovskej nemocnici 60-ročný Stanislav. V pondelok (11.12.) ho akútne prijali na urgentnom príjme s črevnou nepriechodnosťou. Hneď po príprave ho operovali. “Tým, že sú všetky potrebné pracoviská sústredené na jednom mieste, celý predoperačný proces prebiehal veľmi rýchlo a umožnil urgentnú operáciu v najskoršom možnom čase bez prestojov,” uviedol primár chirurgie Štefan Kvak, ktorý pacienta operoval.
Nemocnica disponuje šiestimi centrálnymi operačnými sálami, dve z nich sú vybavené technológiou prúdenia superčistého vzduchu, čo vytvára vysoko sterilné prostredie.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.