Oslo 27. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci, Pool)

Pátranie po nezvestnom ruskom vrtuľníku vo vodách Severného ľadového oceánu v okolí súostrovia Špicbergy, ktoré pokračovalo po celú noc, neprinieslo do piatkového rána očakávaný výsledok.
Ilustračné foto

Záchranárom, ktorých prácu sťažoval prudký vietor, sa nepodarilo vo vodách ani len lokalizovať vrak stroja.
Helikoptéra s tromi vedcami a piatimi členmi posádky na palube – všetko občanmi Ruskej federácie – smerovala vo štvrtok podľa spresnených informácií z niekdajšej osady Pyramiden do ruskej osady Barentsburg. Dva až tri kilometre pred cieľovou destináciou sa zrútila do vôd.
Nešťastiu nepredchádzalo žiadne núdzové volanie.
Ako vyplýva z informácií tlačovej agentúry Interfax, možnou príčinou nešťastia boli náročné poveternostné podmienky alebo pochybenie pilota.
Vo štvrtok večer našli s využitím sonaru vo vode stopy po rope, avšak ani nasadenie miniponorky neviedlo k očakávanej lokalizácii vraku, respektíve miesta dopadu stroja.
V piatok pátranie v oblasti pokračuje, pričom sa na ňom mali podieľať aj posádka pátracieho lietadla a loď pobrežnej stráže.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.