Nitra 15. februára 2019 (HSP/nitra.sk/Foto: Ľudmila Synaková)
 
Dnes sa o 17. hod. sa kultúrna verejnosť v meste pod Zoborom môže tešiť na recitál gitaristu Karola Samuelčíka spojený s oceňovaním víťazov regionálnej súťaže Gitarová Nitra 2019. Podujatie organizuje ZUŠ Jozefa Rosinského v Nitre a vstup na recitál je voľný

??????????????????????????????????????????????????????????

Z pestrej palety februárových podujatí by sme nitriansku verejnosť chceli upozorniť na hudobný happering tEóRia OtraSu. Uskutoční sa v sobotu 23. februára o 18.hod. Na klávesách zahrá Július Fujak, na violončele Jan Kavan, účinkovať budú aj ich hostia. I na toto podujatie je vstup voľný.
Marec a jar sú síce ešte ďaleko, ale organizátori už dnes usilovne pracujú na príprave festivalu Nitrianska hudobná jar 2019. V poradí 46. ročník odštartuje prvým koncertom s príchodom prvého jarného dňa vo štvrtok 21. marca a bude trvať do 11. apríla.
Okrem toho sa v nedeľu 3. marca večer môžete prísť zabaviť na udobný večer Jany Liskovskej s názvom S úctou. Na koncerte zaznejú jazzové melódie, nestarnúce šansóny, nezabudnuteľné piesne Marty Kubišovej, Hany Hegerovej a Marie Rottrovej.
Ľudmila Synaková
 
Príspevok V nitrianskej Synagóge sa dnes bude konať recitál gitaristu Karola Samuelčíka zobrazený najskôr Hlavné správy.