V Nitre finišujú prípravy na najväčšie hokejbalové Majstrovstva sveta juniorov v histórii

Nitra 19. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
V meste pod Zoborom sa pripravujú na najväčšie hokejbalové Majstrovstva sveta juniorov v histórii tohto športu. Rozpis zápasov je už zverejnený. Od 25. júna do 1. júla si sily zmeria viac ako 500 účastníkov z 24 tímov v celkovo piatich mládežníckych kategóriách.

Ilustračné foto

Rekonštrukcia nitrianskej hokejovej arény sa pomaly chýli ku koncu. Organizátori MJS v hokejbale spolu s mestom Nitra robia všetko pre to, aby bolo všetko pripravené načas. Šéf organizačného výboru Juraj Bubák približuje aktuálnu situáciu: „Momentálne sa prerába bočný štít na hlavnom štadióne a nad vedľajšou plochou vymieňajú osvetlenie. V polovici júna položíme na hlavnú plochu špeciálny povrch značky Stilmat, ktorý už pre nás vyrobili.“
Svetový šampionát v hokejbale juniorov priláka v júni do Nitry aj zástupcov z krajiny súčasných majstrov sveta v hokeji. Švédi sa predstavia v kategórii do 18 rokov v rámci tímu Európa, doplnia ich tam hráči ďalších krajín. Okrem tejto privíta mesto Nitra mladé hokejbalové talenty v ďalších štyroch kategóriách, vrátane dievčenskej do 20 rokov. So zámorskými tímami pricestuje aj množstvo rodičov, tak sa môžeme tešiť na výbornú atmosféru.
Reprezentanti mieria do Nitry z vyše 10 krajín celého sveta. Na MSJ pod záštitou Svetovej hokejbalovej federácie (WBHF) pricestujú tradične silné výbery Kanady, USA, Česka a samozrejme Slovenska, v kategórii do 14 rokov sa premiérovo predstavia Rusi, v tímoch Európy sa okrem spomínaných Švédov ukážu hráči z Rakúska, Francúzska, Maďarska, Slovenska a Česka.
 
Príspevok V Nitre finišujú prípravy na najväčšie hokejbalové Majstrovstva sveta juniorov v histórii zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)