Abuja, Nigéria 20. februára 2018 (HSP/Foto:TASR-Felix Kaestle/dpa via AP)

V štáte Zamfara na severozápade Nigérie sa odohrala menšia vojna: v následku ozbrojeného konfliktu zahynulo 36 ľudí. Ako uvádza nigérijská agentúra News Agency Of Nigeria, táto lokálna vojna vznikla kvôli… krádeži oviec.
Ilustračné foto

Tlačová služba miestnej polície pre nigérijské média uviedla, že všetko sa začalo skutočne krádežou väčšieho počtu oviec v istej dedine. Dedinčania zorganizovali prenasledovanie zlodeja a po jeho stopách vyslali skupinu miestnych stopárov. Tí pomerne rýchlo vystopovali zlodeja a chystali sa ho zadržať a odovzdať do rúk miestnej polície.
Zlodejovi sa však podarilo utiecť a záchranu sa rozhodol hľadať v prostredí svojich kamarátov – členov miestneho gangu. Nahovoril svojich kumpánov, aby jeho prenasledovateľom, ktorí išli po jeho stopách, nastražili pascu. Banditi sa schovali na okraji lesa a keď sa poľovníci priblížili, spustili na nich divokú paľbu.
Odohrala sa ozajstná bitka. Na miesto činu prišli policajti a príslušníci armády, aby ukončili tento ozbrojený konflikt. Rozohnali všetkých strelcov a prehľadali celé okolie. Na mieste bitky objavili 18 tiel. Podľa svedkov a v dôsledku policajného vyšetrovania na mieste činu sa zistilo, že ďalších minimálne 18 zabitých mužov na obidvoch stranách stihli odniesť ich príbuzní a kamaráti. Takže v tejto krátkodobej lokálnej „ovčej“ vojne zahynulo minimálne 36 mužov. Miestne média zverejnili správy, že zabitých bolo viac, ale miestne úrady utajujú celú pravdu o tomto incidente.
Miestne sociálne siete sú preplnené komentármi na margo tohto konfliktu, obvineniami na adresu polície a armády, že konali nedostatočne rýchlo a včas nezabránili konfliktu, a taktiež mnohí zverejnili fotografie pohrebu obetí tohto ozbrojeného konfliktu.
Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.