Abuja 24. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:Ohanu Nnamdi Twitter)
 
Pätnásť ľudí vrátane dvoch kňazov zahynulo pri utorňajšom útoku na kostol v nigérijskom zväzovom štáte Benue. Ďalších najmenej 34 ľudí bolo zabitých počas víkendového útoku v štáte Zamfara. Informovala o tom agentúra Anadolu s odvolaním sa na miestne úrady.

Na snímke jeden z kňazov, ktorý sa stal obeťou útoku

Hovorca vlády v štáte Benue uviedol, že pri rannom útoku na kostol v tamojšej komunite Ayer-Mbalom zahynulo 15 ľudí. Katolícke úrady potvrdili, že o život prišli aj dvaja kňazi. Z útoku, ktorý sa podľa nich odohral počas omše, obvinili pastierov.
Senátor Kabiru Marafa zas v parlamente uviedol, že v sobotu skupina “ozbrojených banditov” zavraždila v dedine Karu ležiacej v štáte Zamfara 34 mužov, ktorí po sebe zanechali 64 vdov a 113 sirôt. Vyzval na zvýšenie prítomnosti bezpečnostných síl v regióne a materiálnu pomoc pre obete násilia.
Senát následne avizoval, že si predvolá zástupcov bezpečnostných síl, aby vysvetlili, ako riešia prípady vrážd v mnohých častiach krajiny, najmä v agrárnych oblastiach, kde prebieha bratovražedné násilie medzi pastiermi a poľnohospodármi.
 
Príspevok V Nigérií pri útoku na kostol zahynulo 15 ľudí vrátane dvoch kňazov zobrazený najskôr Hlavné správy.