Liptovský Mikuláš 24. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Henrich Mišovič)

Modernizácia Liptovskej nemocnice s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši pokračuje v týchto dňoch budovaním očnej kliniky, ktorá pacientom poskytne jednodňovú chirurgiu

Investíciu vo výške 851.000 eur financuje Žilinský samosprávny kraj (ŽSK), pričom dotáciu vo výške 300.000 eur vyčlenila vláda SR na svojom výjazdovom rokovaní v Ružomberku.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Nový očný pavilón vznikne na poschodí v nevyužívanej časti budovy, na prízemí vlani otvorili nemocničnú lekáreň. “Rekonštruovať budeme celé prvé poschodie, takže prvý mesiac sa bude predovšetkým búrať, sekať, odstraňovať staré podlahy, obklady či dlažby. Počíta sa s vybudovaním lôžkového výťahu a nových očných operačných sál. Práce preto potrvajú približne desať mesiacov,” priblížila riaditeľka odboru zdravotníctva Úradu ŽSK Anna Majbíková. Okrem výťahu budú môcť pacienti využívať i ďalší bezbariérový prístup vytvorený z bočnej strany budovy.

Predseda ŽSK Juraj Blanár zdôraznil, že rekonštrukcia prispeje k zabezpečovaniu komplexnej a kvalitnej zdravotnej starostlivosti pre pacienta na jednom mieste. “Liptovská nemocnica sa stará o spádovú oblasť 72.000 obyvateľov, preto je naším cieľom modernizovať areál a oddelenia, ktoré sme zdedili od štátu v procese delimitácie v zlom stave. Tento rok tu tiež ukončíme budovanie urgentného príjmu, ktorý otvoríme aj v ďalších troch našich župných nemocniciach,” doplnil.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.