Berlín 28. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-DPA)

Nemecké úrady zadržali na juhozápade krajiny 33-ročného Sýrčana pre podozrenie z terorizmu. Muž údajne podporoval vo svojej vlasti extrémistickú organizáciu Džabhat (Front) an-Nusra, odnož teroristickej siete al-Káida, oznámila v stredu Spolková prokuratúra.
Ilustračné foto

Sýrčan identifikovaný ako Abdul Sattar A. I., ktorého zadržali pri utorkovej razii v jeho byte v oblasti mesta Karlsruhe v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko, čelí tiež podozreniu z obmedzovania osobnej slobody. Vyšetrovací sudca Spolkového súdneho dvora ho medzičasom umiestnil do vyšetrovacej väzby, informovala agentúra DPA.
Podozrivý bol podľa nemeckej prokuratúry počas sýrskej občianskej vojny členom polovojenskej skupiny, ktorá bojovala po boku opozičnej Slobodnej sýrskej armády proti sýrskym vládnym silám.
V apríli 2014 zorganizoval zadržanie bojovníka džihádistickej skupiny Islamský štát (IS) Saleha A., ktorého odovzdal organizácii Džabhat an-Nusra s cieľom dosiahnuť, aby IS prepustila jej zajatých členov. Výmena väzňov stroskotala, pretože Saleh A. ušiel.
Saleha A. zadržali ešte v septembri 2016 rovnako v Nemecku, kde s ním v súčasnosti na krajinskom súde v Düsseldorfe prebieha proces, v ktorom je obžalovaný z členstva v IS.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.