Ankara 4. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Efrem Lukatsky)

Turecké úrady zaradili Ašogla na zoznam “hľadaných teroristov” a vypísali na jeho hlavu odmenu viac ako milión dolárov

Nemecké úrady zadržali člena tureckej krajne ľavicovej Revolučnej ľudovej oslobodzovacej strany-Frontu (DHKP-C). Informovala o tom v sobotu nemecká spolková prokuratúra.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Podľa nej bol Musa Ašoglu (55), ktorý má holandské občianstvo a je kľúčovou postavou európskeho krídla DHKP-C, zadržaný v Hamburgu.

Agentúra Anadolu poznamenala, že turecké úrady zaradili Ašogla na zoznam “hľadaných teroristov” a vypísali na jeho hlavu odmenu viac ako milión dolárov. Je vedený v kategórii najhľadanejších osôb.

Turecké ministerstvo vnútra vlani aktualizovalo svoj zoznam “hľadaných teroristov”, ktorý už obsahuje 676 mien.

K zadržaniu Ašogla prišlo po tom, čo turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v novembri obvinil Nemecko z poskytovania útočiska teroristom.

Podľa neho Nemecko “chráni” členov DHKP-C, Strany kurdských pracujúcich (PKK), ako aj hnutia exilového duchovného Fethullaha Gülena, ktorého Erdogan obviňuje z účasti na zosnovaní neúspešného pokusu o vojenský prevrat v krajine z júla 2016.

Erdoganov výrok prišiel krátko po tom, ako nemecká kancelárka Angela Merkelová vyhlásila, že ju znepokojili správy o zatknutí 13 novinárov v Turecku v rámci najnovšej vlny vládnych opatrení proti médiám.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.