V Nemecku vrak havarovaného lietadla odstránia z miesta nehody

Ravensburg 16. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Karl-Josef Hildenbrand/dpa via AP)

Vrak havarovaného lietadla, ktoré sa zrútilo vo štvrtok večer na juhozápade Nemecka s troma ľuďmi na palube, majú v rámci vyšetrovania odstrániť v sobotu z miesta nehody. Informovala o tom agentúra DPA.
Na snímke časť vraku šesťmiestneho lietadla typu Cessna Citation Mustang 510, ktoré havarovalo v okolí obce Sieberatsreute v okrese Ravensburg v nemeckej spolkovej krajine Bádensko-Württembersko vo štvrtok 14. decembra 2017

Pri havárii, ku ktorej došlo neďaleko obce Sieberatsreute v okrese Ravensburg, zahynuli traja muži. Dvoch z nich v piatok tamojšia polícia identifikovala ako rakúskych občanov vo veku 45 až 49 rokov. Treťou osobou bol 79-ročný nemecký architekt Josef Wund.
Polícia uviedla, že pri odstraňovaní trosiek lietadla z miesta havárie budú špeciálne jednotky príslušníkov hasičského zboru a Federálnej agentúry pre technickú pomoc postupovať “čo najopatrnejšie”.
Očakáva sa, že vrak stroja prepravia na nemecký Federálny úrad pre vyšetrovanie leteckých nehôd, kde experti prešetria príčinu havárie.
Šesťmiestne prúdové lietadlo typu Cessna Citation Mustang 510, ktoré smerovalo z Frankfurtu nad Mohanom do Friedrichshafenu, havarovalo počas pristávacieho manévru pri Bodamskom jazere.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)