V Nemecku ukradli vyše milióna eur v hotovosti

Gronau 20. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Hendrik Schmidt)

Nemecká polícia pátra po páchateľoch zrejme precízne naplánovaného zločinu, ktorí si v utorok odviezli na peňažnom transportéri viac ako milión eur v hotovosti, a to tržby z istej siete supermarketov.
Ilustračné foto

Lupiči prišli do centrály “K+K” v Gronau v Severnom Porýní-Vestfálsku na zdanlivo firemnom vozidle bezpečnostnej firmy, ktorá má odvozy tržieb na starosti. Na Volkswagene Bulli nechýbalo ani jej logo, súhlasilo aj evidenčné číslo začínajúce písmenami RE pre Recklingshausen.
Páchatelia boli oblečení v typických odevoch bezpečnostnej firmy a evidentne boli oboznámení s celým procesom odovzdávania finančných prostriedkov. Vyplýva to z informácií, ktoré v stredu prinieslo internetové vydanie denníka Bild s odvolaním sa na hovorcu polície Franka Rentmeistera.
Vyšetrovatelia síce o výške koristi žiadne podrobnosti neuviedli, podľa informácií najčítanejšieho nemeckého denníka však činila viac ako milión eur.
Na podvod sa prišlo až po odchode nepravej posádky, keď sa prihlásila blížiaca sa skutočná posádka bezpečnostnej firmy. Poškodená firma sa k záležitosti nechcela vyjadriť.
Polícia sa spolieha teraz na pomoc prípadných svedkov; pomôcť by mohli aj popisy oboch lupičov s upraveným zovňajškom, ktorí hovorili bezchybne a bez prízvuku po nemecky.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)