Ravensburg 23. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/DPA-Marijan Murat)
 
Súd v nemeckom meste Ravensburg poslal na 12 a pol roka za mreže muža, ktorý v supermarketoch rozmiestnil otrávenú detskú výživu a prostredníctvom nej ich vydieral

Ilustračné foto

Päťdesiatštyriročný muž sa toho dopustil minulý rok v meste Friedrichshafen. Podľa prokurátorov nádoby s výživou obsahovali dostatočnú dávku etylénglykolu – toxickej kvapaliny bez zápachu – na zabitie dieťaťa. Muža, ktorý sa k činu priznal, uznali vinným z pokusu o vraždu v piatich bodoch obžaloby a pokusu o vydieranie, informuje spravodajský portál BBC s odvolaním sa na Deutsche Welle.
Počas pojednávania muž priznal, že posielal výhražné e-maily obchodom s tým, že otrávi jedlo po celej Európe, ak mu nezaplatia takmer 12 miliónov eur. Jeho právnik však zamietol obvinenia z pokusu o vraždu. Páchateľ tiež tvrdil, že má hraničnú poruchu osobnosti a že v čase svojho zločinného konania konzumoval alkohol a lieky proti bolesti. Tieto tvrdenia však súd zamietol po tom, ako psychiater po prešetrení dospel k záveru, že mužov stav bol dostatočný na to, aby sa mohol zodpovedať za svoje činy. Muž má týždeň na to, aby sa proti verdiktu odvolal.
Etylénglykol je číra kvapalina bez zápachu, ktorá sa dáva do nemrznúcich kvapalín do auta. Má sladkú chuť a ako pripomína BBC, je známe, že láka deti a zvieratá. Hlavný prokurátor Peter Vobiller sa v súvislosti s prípadom vyjadril, že vďaka “šťastiu” a dobrej kontrole potravín na mužove činy nedoplatilo žiadne dieťa.
 
Príspevok V Nemecku odsúdili muža, ktorý vydieral supermarkety zobrazený najskôr Hlavné správy.