Freiburg 30. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Julian Stratenschulte)

Nemecká prokuratúra dnes oznámila, že podala obžalobu na utečenca z Afganistanu, ktorý je podozrivý zo sexuálne motivovanej vraždy študentky v meste Freiburg.

Ilustračné foto

Mladík identifikovaný ako Hussein K. sa bude zodpovedať pred krajinským súdom vo Freiburgu, a to na základe ustanovení trestného práva pre mladistvých. Napriek vypracovaniu viacerých znaleckých posudkov sa totiž nepodarilo rozptýliť pochybnosti o jeho veku v čase zločinu.

Znásilnenie a vražda, ktorej obeťou bola 19-ročná študentka medicíny, sa odohrala vo Freiburgu v októbri 2016. Husseina K. zadržali ako predpokladaného páchateľa o sedem týždňov neskôr.

Afganec uviedol, že mal v čase zločinu len 17 rokov, podľa dvoch z posudkov, ktoré nechala vypracovať prokuratúra, však bol vtedy najmenej 22-ročný a teda plnoletý. Jeho vek je nejasný, keďže do Nemecka pricestoval v novembri 2015 bez dokladov.

V prípade usvedčenia z vraždy hrozí neplnoletému páchateľovi najviac desať rokov väzenia, ako dospelého by ho však mohli odsúdiť až na doživotie.

Hussein K. už v roku 2013 prepadol na gréckom ostrove Korfu inú študentku, ktorej spôsobil ťažké zranenia. O rok neskôr ho za pokus o vraždu odsúdili na desať rokov väzenia. Avšak na jeseň 2015 ho podmienečne prepustili na slobodu, na čo sa tento údajne mladistvý utečenec bez sprievodu rodičov presunul do Nemecka.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.