Mannheim 15. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA-Julian Stratenschulte)

Nemecké orgány obvinili 20-ročného muža zo Sýrie z plánovania teroristického útoku v mene organizácie Islamský štát (IS), pri ktorom malo zahynúť “najmenej 200 ľudí”. Informovala o tom vo štvrtok spolková prokuratúra.

Ilustračné foto

Sýrčan identifikovaný v súlade s nemeckými zákonmi na ochranu súkromia len ako Yamen A. chcel podľa zistení prokuratúry použiť výbušné zariadenia a nadviazať na “predošlé útoky IS v Európe”, uviedla agentúra DPA.
Yamena A. zadržali ešte vlani v októbri na východe Nemecka v meste Schwerin. Na internete si údajne zisťoval, ako vyrobiť výbušné zariadenia, nie je však známe, kde alebo kedy plánoval svoj útok spáchať.
Nemecko je v stave vysokej pohotovosti od útoku kamiónom na jeden z berlínskych vianočných trhov z roku 2016, keď zahynulo 12 ľudí a desiatky ďalších utrpeli zranenia.
Páchateľom bol neúspešný žiadateľ o azyl tuniského pôvodu Anis Amri, ktorého po niekoľkých dňoch na úteku zastrelili policajti na predmestí Milána. K Amriho činu sa prihlásila teroristická organizácia IS.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.