Ženeva 12. mája 2019 (SITA, AP/HSP/Foto:SITA/AP-Lefteris Pitarakis)

Bývalý nemecký pretekár formuly 1 Michael Schumacher sa dočká veľkej pocty. Vo vlasti natočili dokument o jeho živote. Zrežírovali go Michael Wech a Hanns-Bruno Kammertöns a momentálne sa nachádza v štádiu postprodukcie

Na snímke Michael Schumacher

Dokument o sedemnásobnom majstrovi F1 vznikol so súhlasom aj podporou jeho rodinných príslušníkov. Zahŕňať bude aj ich výpovede. Verejnosť by sa mohla dočkať jeho premiéry už počas nasledujúceho mesiaca.

Päťdesiatročný Schumacher si 29. decembra 2013 na lyžovačke vo francúzskych Alpách po páde hlavou na kameň poranil mozog aj napriek tomu, že na sebe mal prilbu. Niekdajší úspešný pretekár sa neobjavil na verejnosti od roku 2013 a o jeho zdravotnom stave sa dlho vedú polemiky, pretože najbližšia rodina naďalej odmieta zverejňovať akékoľvek podrobnejšie informácie. Po nešťastnej udalosti Schumacher absolvoval viaceré operácie, ktoré boli nevyhnutné na to, aby vôbec prežil. Z umelého spánku ho lekári zobúdzali viac ako päť mesiacov.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj