Berlín 7. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ferdinand Ostrop)

Predstavitelia konzervatívneho bloku CDU/CSU a sociálnych demokratov (SPD) v stredu dopoludnia na koaličných rokovaniach v Berlíne vyriešili po takmer 24 hodinách nezhody týkajúce sa rozdelenia rezortov a v dohode na znení koaličnej zmluvy im bráni len niekoľko menších sporných bodov. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na zdroje z prostredia rokovaní.
Na snímke novinári stoja pred sídlom CDU počas koaličných rokovaní o zostavení novej nemeckej vlády

Niektoré nemecké médiá informovali, že bola dosiahnutá dohoda o znení koaličnej zmluvy, čo však nebolo oficiálne potvrdené.
Vyjednávači podľa informácií agentúry DPA riešili v noci otázku, komu pripadne dôležité ministerstvo práce a sociálnych vecí. Nároky naň si robia SPD i bavorská Kresťanskosociálna únia (CSU). Sociálni demokrati chcú mať ako doteraz aj ministerstvo zahraničných vecí a radi by riadili aj spolkové ministerstvo financií.
O náročnosti rozhovorov svedčí aj skutočnosť, že Merkelová odložila stredajšiu tlačovú konferenciu s talianskym premiérom Paolom Gentilonim plánovanú na 13.00 h predbežne na 18.00 h.

Konzervatívci a sociálni demokrati budú pokračovaní veľkej koalícii 
V Nemecku bude opäť vládnuť tzv. veľká koalícia konzervatívneho bloku CDU/CSU a sociálnych demokratov. Dohodli sa na tom v stredu v Berlíne vyjednávači zúčastnených strán, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na zdroje z prostredia rokovaní.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.