Berlín 7. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mark Schiefelbein)

Problematika homosexuálnych manželstiev je horúcou témou pred septembrovými voľbami v Nemecku
Poslanci hornej komory nemeckého parlamentu schválili dnes legalizáciu sobášov osôb rovnakého pohlavia. Spolková rada (Bundesrat) tak urobila týždeň po tom, ako za “manželstvo pre všetkých” zahlasovala aj dolná komora (Bundestag), informuje agentúra DPA.
Ilustračné foto

Nemecko dosiaľ pripúšťalo iba registrované civilné partnerstvo medzi homosexuálnymi pármi, čím krajina nedržala krok s niekoľkými členskými štátmi Európskej únie, ktoré pre partnerov rovnakého pohlavia garantujú plné manželské práva.
Minulotýždňové historické hlasovanie v Bundestagu nasledovalo po nezvyčajne krátkej rozprave len niekoľko dní po tom, ako nemecká kancelárka Angela Merkelová zvrátila dlhodobý odpor svojej konzervatívnej strany CDU voči sobášom osôb rovnakého pohlavia a povolila poslancom voliť podľa ich svedomia.
Merkelová, ktorá sa v septembrových parlamentných voľbách bude uchádzať o štvrté funkčné obdobie v úrade kancelárky, však hlasovala proti tomuto návrhu. Schválenie legislatívy v Bundesrate sa všeobecne očakávalo.
Problematika homosexuálnych manželstiev je horúcou témou pred septembrovými voľbami v Nemecku. Všetky hlavné strany takéto sobáše podporujú – okrem konzervatívnej CDU a CSU a nacionalistickej Alternatívy pre Nemecko (AfD).
Sociálni demokrati (SPD) si uzákonenie manželstiev osôb rovnakého pohlavia kladú ako podmienku pre vstup do akejkoľvek budúcej koalície.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.