Berlín 11. októbra 2017 (HSP/kath.net/Foto:Pixabay)

Ismail Tipi, hesenský poslanec za CDU
Pozor! Deti zo základných škôl sú v hľadáčiku salafistov! Salafisti vychovávajú deti k nenávisti voči kufarom (neveriacim) a inovercom. Už je 5 minút po 12. hodine, keď deti vyhlasujú, že ako veľkí by chceli byť „džihádistami“! a v škole maľujú islamistických teroristických bojovníkov.
Ilustračné foto

To znova jasne ukázali najnovšie správy nemeckého ministerstva vnútra a Spolkového úradu pre migráciu a utečencov. Tam sa uvádza, že je stále viac detí, ktoré rodičia vychovávajú ako salafistických extrémistov. Už na základnej škole mnohí učitelia poukazujú na to, že deti z takýchto rodín majú už v útlom veku v sebe nenávistné myšlienky a radikálny obraz toho, kto je priateľ a kto nepriateľ. Pred tým som varoval už roky. U jednotlivca to zachádza až ku konštatovaniu, že tvrdé násilie je v istých prípadoch povolené. Považujem za veľmi hrozivé, že práve maloletí sa získavajú pre teroristickú ideológiu IS. Je strašné, že IS  vystiera svoje chápadlá cez sociálne siete až do našich detských izieb. Skutočnosť, že rodičia vychovávajú vlastné deti na nenávistných extrémistov, zasahuje však ešte oveľa hlbšie. To musíme naliehavo riešiť.
Štátne orgány, úrady pre mládež a rodinné súdy musia naliehavo použiť existujúce možnosti a „salafistické deti“ z týchto rodín odobrať. Salafisti, ktorí odchádzajú do Sýrie a ktorí dennodenne kážu nenávisť a násilie, si nesmú ponechať svoje deti! Musíme zákony vykladať a aplikovať oveľa prísnejšie. Tu musí politika naliehavo konať!
Vedúci Štátnej ochrany Frankfurtskej polície, Wolfgang Trusheim, varoval už minulý rok pred fenoménom salafistických „detí nenávisti“. Aj on počíta s novou generáciou salafistov pripravených k násiliu, ktorých rodičia v útlom veku vychovali k nenávisti voči inovercom.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.