Mníchov 5. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rene Rossignaud)

Nemecká spolková kancelárka Angela Merkelová vidí strany únie CDU/CSU napriek ich sporu o podobu utečeneckej politiky bok po boku v kampani o dôveru voličov pred voľbami do Spolkového snemu (Bundestagu).

Na snímke nemecká kancelárka Angela MerkelováNa snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová

Som si istá, že obe strany majú omnoho viac spoločného ako odlišného, vyplynulo z Merkelovej slov pri dnešnom otvorení dvojdňového rokovania vedúcich predstaviteľov oboch subjektov v Mníchove, ktoré by malo viesť k ich “zmiereniu”.

Merkelová, ktorá sa nezmienila o rastúcich preferenciách vyzývateľa zo Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) Martina Schulza, súčasne ubezpečila, že je presvedčená, že sa práve v bavorskej metropole do pondelka podarí položiť spoločne základy volebného programu.

Zrejme sa však nedá očakávať konsenzus v otázke stanovenia maximálnej hornej hranice pre prijatie utečencov spolkovou republikou, po ktorej už mesiace volá líder Kresťanskosociálnej únie (CSU), bavorský krajinský premiér Horst Seehofer a ktorú naopak naďalej odmieta predsedníčka Kresťanskodemokratickej únie (CDU), kancelárka Angela Merkelová.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.