Kolín 27. apríla 2018 (HSP/kath.net/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)
 
Nemecký diecézny biskup Gerhard Feige z Magdeburgu v článku novín „Zeit“ zaútočil na kolínskeho kardinála Rainera Máriu Woelkiho, pretože sa ten v súvislosti s diskusiou o účasti evanjelických manželských partnerov katolíkov na prijímaní Eucharistie spolu so šiestimi ďalšími biskupmi obrátil na Vatikán.

Na snímke kardinál Rainer Maria Woelki

A biskup Feige doslova píše: „Takú šancu premrhať by bolo hrozné a zahanbujúce. Niekedy je však miera už plná a doba zrelá a riešenie sa nesmie ešte viac odďaľovať a aj keď niektorí stále ešte zotrvávajú v odpore, musí padnúť odôvodnené rozhodnutie.“ Medzitým podľa nemeckej katolíckej agentúry KNA v stredu oznámili, že na tomto krízovom rozhovore v Ríme sa okrem kardinála Marxa, kardinála Woelkiho zúčastní aj biskup Genn, biskup Feige a biskup Wiesemann, ako aj  Hans Langendörfer SJ, generálny sekretár Biskupskej konferencie Nemecka.
Je jasné, kardinál Woelki má byť v „rímskej skupine“ od pápeža Františka totálne izolovaný, keďže odhliadnuc od Woelkiho tam smú byť očividne výslovne biskupi, ktorí sa zasadzujú za povolenie svätého prijímania pre protestantov „v jednotlivých prípadoch“.
 
Príspevok V Nemecku biskup Feige útočí na kardinála Woelkiho zobrazený najskôr Hlavné správy.