Koblenz 2. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Boris Roessler/dpa via AP)

Evakuácia sa mierne predĺžila
V nemeckom meste Koblenz dnes evakuovali 21.000 ľudí kvôli pondelňajšiemu nálezu 500-kilogramovej americkej leteckej bomby z druhej svetovej vojny. Nebezpečný nález sa podarilo zneškodniť okolo 16.20 h, informovala rozhlasová stanica Südwestrundfunk (SWR).
Modrý stan zakrýva nevybuchnutú leteckú bombu z druhej svetovej vojny vo Frankfurte nad Mohanom 1. septembra 2017

Evakuácia sa mierne predĺžila, pretože v najmenej 28 prípadoch odmietli obyvatelia opustiť svoje domovy v evakuačnej zóne.
V tejto zóne sa nachádzala aj nemocnica, dva domovy dôchodcov, miestna i hlavná železničná stanica, ako aj väzenie, z ktorého evakuovali okolo 160 väzňov.
Zneškodňovanie bomby bolo výzvou pre odborníkov, pretože mala dve rozbušky, z ktorých jedna bola poškodená.
Americká bomba sa našla počas stavebných prác pre novú škôlku. Koblenz v spolkovej krajine Porýnie-Falcko bol počas vojny bombardovaný a takmer úplne zničený.
Ešte rozsiahlejšia evakuácia čaká v nedeľu najmenej 60.000 obyvateľov ďalšieho nemeckého mesta Frankfurt nad Mohanom, kde sa našla bomba z druhej svetovej vojny vážiaca 1,8 tony.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.