Bratislava 4. januára 2019 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
Už 24. ročník Dobrej noviny sa pomaly chýli ku koncu. V mnohých obciach budú koledníci navštevovať rodiny na nastávajúci sviatok Zjavenia Pána (6. januára). Sviatok Troch kráľov je ťažiskovým dňom koledovania aj v Rakúsku, Nemecku či Švajčiarsku

Plagát

 
Trojkráľový sprievod
O troch kráľoch – mudrcoch z Východu – vieme len málo. Matúšovo evanjelium nezaznamenáva ich mená, no kresťanská tradícia kráľov, klaňajúcich sa Ježiškovi, obdarila menami a postupne opriadla biblický príbeh mnohými podrobnosťami so symbolickou hodnotou. Na túto tradíciu chcú nadviazať prvým trojkráľovým sprievodom v Bratislave. Uskutoční sa v nedeľu 6. januára 2019, na sviatok Zjavenia Pána.
Zraz bude o 14.30 pri Trojičnom stĺpe na Rybnom námestí, odkiaľ budú prítomní nasledovať hudbu a malých hviezdonoscov. Na ceste ich bude čakať množstvo prekvapení. Budú pritom, keď pastieri stretnú troch kráľov a keď sa v uličkách a na námestiach starého mesta Bratislavy rozohrá príbeh spred dvoch tisícročí.
Počas podujatia si mená Gašpara, Melichara a Baltazára pripomenú ich iniciálami na medovníkoch vo forme bratislavského hradu, ktoré napieklo občianske združenie Inklúzia – Radnička. Trasu sprievodu a aktuálne informácie je možné nájsť TU. Trojkráľový sprievod organizuje agentúra Istroproduction v spolupráci s Dobrou novinou a rehoľou bratov Františkánov.
Prijatie u ministerky a prezidenta Andreja Kisku 
Koledníci Dobrej noviny sa stretnú aj s ministerkou školstva Martinou Lubyovou. Ministerke a jej spolupracovníkom zakoledujú a zavinšujú deti a mladí ľudia zo Šale 7. januára 2019 o 14:00 h na Ministerstve školstva SR. Symbolickou bodkou za 24. ročníkom Dobrej noviny bude návšteva Prezidentského paláca. Prezident SR Andrej Kiska prijme v utorok 8. januára o 14.00 tri kolednícke skupinky z Brusnice, Kysuckého Nového Mesta a z Podunajských Biskupíc, ktoré mu zaspievajú a zavinšujú všetko dobré do Nového roka.
Tradičnú kolednícku akciu Dobrá novina organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí v spolupráci s katolíckymi farnosťami v približne 1 280 mestách a obciach na celom Slovensku. Na verejnú zbierku Dobrá novina možno prispieť celoročne na číslo účtu IBAN: SK77 1100 0000 0029 4045 7894, SWIFT: TATRSKBX alebo online na dobranovina.darujme.sk.
Verejná zbierka Dobrá novina – 24. ročník je zapísaná v registri verejných zbierok Ministerstvom vnútra SR pod číslom 000-2018-020051 zo dňa 10. septembra 2018 na všeobecne prospešný účel rozvojovej spolupráce a humanitárnej pomoci. Bližšie informácie o koledníckej akcii a použití prostriedkov z verejnej zbierky nájdete TU.
 
Príspevok V nedeľu sa v uliciach Bratislavy uskutoční Trojkráľový sprievod zobrazený najskôr Hlavné správy.