Moskva 19. marca 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/APWarfareWW)
 
V NATO okomentovali správy o umiestnení ruských bombardérov Tu-22M3 na Kryme. Svoju pozíciu potvrdili odsúdením” posilňovaním ruských vojsk na polostrove. Poukázali na ruské mýty o protiraketovej obrane

Na snímke bombardér Tu-22M3M

Ruský predseda výboru Rady federácie pre obranu a bezpečnosť Viktor Bondarev vyhlásil, že diaľkové bombardéry Tu-22M3 sa nachádzajú na jednej z leteckých základní na Kryme ako odpoveď na umiestnenie amerických protiraketových systémov v Rumunsku.
Odsudzujeme pokračujúce a veľké umiestňovanie vojenskej sily Ruska na Kryme. Obzvlášť sme znepokojení úsilím a zverejnenými plánmi Ruska na ďalšie zvyšovanie vojenskej sily v čiernomorskom regióne,okomentoval správy činiteľ aliancie, ktorý však tému nechcel ďalej rozvíjať.
“Čo sa týka systému protiraketovej obrany NATO, tak pozícia aliancie je dobre známa. O tom sa hovorí v našej časti päť kľúčových ruských mýtov bolo odhalených,dodal.
Reakcia NATO prichdáza vzhľadom na informáciu, že Ruská federácia umiestnila na Kryme na základni v Gvardejskom diaľkové bombardéry Tu-22M3.
 
Príspevok V NATO odpovedali na informácie o umiestnení Tu-22M3 na Kryme zobrazený najskôr Hlavné správy.